חיי מדף? חיי כלב!

לא יודעת אם זה נכון או לא, אבל המו"ל שלי הודיע לי שלסטימצקי יש הסדר חדש: מי שקונה ספל קפה מקבל ספר חינם. אולי הוא אמר את זה בציניות, אבל אני לא אתפלא אם זה יקרה, ובקרוב.

כשספרי הראשון ראה אור, בשנת 1993, הוא היה שבעה חודשים בחנויות, על השולחן המרכזי וגם בחלונות הראווה. נכון, היו אז הרבה פחות כותרים, וחוץ מזה, עדיין לא היה נהוג המנהג המגונה שהוצאה קונה מקום תצוגה טוב או מקום בחלון.

עברו רק ארבע שנים, וכשספרי השני ראה אור ב-1997, הוא היה רק שלושה חודשים בחנות, ובמקום די מעפן.

עברו עוד שלוש שנים, הגענו לשנת 2000, וספרי השלישי ישב בחנות חודשיים, במקום מאוד מעפן.

הרביעי היה באינטרנט, בוויינט, חודשיים בהמשכים מדי יום, אבל זו לא דוגמה.

ועכשיו הספר החמישי, זה שיצא בחודש שעבר, אפריל 2010. חודש אחרי שיצא, עכשיו הוא כבר במבצעים. לפני כן פשוט לא ראו אותו. כדי שיראו אותו, החנויות דורשות שייכנס למבצע. אחרת הוא כל כך יוצנע, ואולי אפילו לא יוצג. בדקתי. אמרו לי שהספר נמצא במלאי, אבל בפועל הוא לא הוצג בכלל. ואם לא מוצג, אז אפילו סיכוי זעיר אין לו. זה או מבצעים, או "לכי תמותי".

בזמנו, כשיצא ספרי השני, והיו קצת בעיות בהתחלה עם יחצ"נות, בכיתי לעורך שלי, ואמרתי לו שבאותה המידה יכולתי להדיח את הספר בשירותים, עם מי הניאגרה.

עכשיו זה לא מי ניאגרה, זה בתמורה לכוס קפה. אל תהססו לבקש גם מאפין. אם אתם משלמים על כוס קפה ומקבלים ספר חינם, לפחות שיתנו גם מאפין חינם. שלא תצאו פריירים.

סגור לתגובות, אבל ניתן להשאיר עקבות: Trackback URL.
%d בלוגרים אהבו את זה: