ההבדל הגדול בין פלרטוט להטרדה מינית

נתחיל בווידוי: אני אוהבת לפלרטט. אני גם אוהבת שמפלרטטים איתי. אני יודעת שהרבה נשים אוהבות את זה. וכולן יודעות יפה מאוד את ההבדל בין פלרטוט להטרדה מינית. תתפלאו, יש גם לא מעט גברים שיודעים את זה. הבעיה היא עם אלה שלא קולטים ניואנסים. כי פלרטוט חוכמתו וגדולתו בניואנסים.

כתבתי כאן על כל מיני התחלות גסות איתי ועם שאר "הבנות" בבית הקפה של בית הסופר, במפגשי העל של המלייה הספרותי באמצע שמות השמונים. סיפרתי על המתחילים הגסים, המעוררים קבס ב"גישושיהם" המאוד לא מעודנים. כתבתי גם שהבנתי, לגודל הזוועה, שהם לא מבינים בכלל שהם מעליבים אותנו או פוגעים בנו. הם באמת חשבו שהם מחמיאים לנו ומתחילים איתנו. הם באמת חשבו שזה מוצא חן בעינינו.

אז איך זה שהרבה מאוד גברים מבינים יפה מאוד מתי מותר לפלרטט, כמה ואיך? מתי את רוצה גם? או, מתי בא לך להפסיק? איך זה שיש לא מעט גברים שיודעים את המלאכה העדינה והמתוחכמת של הפלרטוט?

הלוא פלרטוט טוב הוא כמו טנגו מעודן. ונדמה שמי שמבין את מלאכת הפלרטוט, יודע את המינונים: מעט התגרות הדדית, קורטוב רמזים קטנים, קצת מחמאות, המון אמפטיה, נגיעות מאוד מעודנות – ואך ורק כשאת/ה מרגיש שזה בסדר מבחינת הצד השני, שזה יתקבל בברכה. ורק אז להמשיך עוד צעד קטנטן אחד הלאה, ואם באה התנגדות קלה, אתה קולט את זה מיד, ונסוג.

עם זאת, יש גם לא מעט גברים שאין לה מושג במלאכה הזו, ומתנפלים בלי להבחין ברגשותיו ובמהלכיו של הצד השני. האם הם אטומים? האם הם נתקעו בעידן האדם הקדמון? ואולי הם סתם שונאי נשים?

היום שמעתי את היצור הנקרא גואל רצון, ההוא בעל הרמון הנשים, בראיון ראשון. העיתונאים עטו עליו בשאלות קשות – לכל הגברים הוא ענה בהסתייגות אך בנימוס, ורק לעיתונאית אחת, האישה היחידה שראיינה אותו, הוא ענה בגסות וקרא לה "טמבלית". נו, איך יימדד שונא נשים? באיך שהוא מכנה את  העיתונאית שמראיינת אותו? ואולי ברמת הפלרטוט הניאנדרטלי שלו?

אז בעקבות האירועים האחרונים שהסעירו את הבלוגיות, הנה הבחנה פשוטה מאוד, הכי פשוטה שיש: הפלרטטן הוא גבר שאוהב נשים, והוא נהנה מהדיאלוג הפתייני-הדדי הזה, מהציד המעודן מאוד שמתרחש בין המינים, כשאף צד לא באמת בטוח מי הצייד ומי הניצוד, וכך זה צריך להיות בפלרטוט כהלכתו. בעוד שהמטרידן הסדרתי הוא שונא נשים, שרוצה לצוד עכשיו, מהר ובגסות את היצור הזה שהוא מתעב כל כך: אישה.

אילו המטרידן הזה שכולם מדברים עליו או המטרידן הנשיאותי לשעבר היו אוהבים נשים, הם היו דבקים במלאכת הפלרטוט. כי האמת, אם יש משהו נעים ומתגמל במערכת היחסים המתעתעת בין גברים לנשים זה עדיין זה: פלרטוט כהלכה.

Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

תגובות

 • גולדלבט משה  On פברואר 11, 2010 at 5:35 am

  הייתי לא אחת עד להתנהגות ודיבור שיכלו להיחשב כהטרדה מינית על פי כל מבחן ובוודאי לגסות רוח לשמה על פי אמות המידה שלי. התברר לי שדווקא הנשים נהנו מאד מהסיטואציה כי מה שהן קיבלו באהבה רבה מאותו מטריד הן לא היו מוכנות לקבל מאחר ,עשיער פחות,יפה פחות וכיו"ב. לנו הגברים אולי לא נוח להודות בכך ואולי גם לחלק מהנשים אבל בנושא הזה אין טעם לצפות להחלת נורמות שוויוניות. כוח המשיכה הוא הקובע ולא תמיד נמשכים לפלרטטן המיומן דווקא-
  פורנוגרפיה היא עניין של גיאוגרפיה ,נאמר במחזה מפורסם . כך גם בקשר בין המינים. יש מי שיסלחו לו על התנהגות גסה ופוגענית ויש מי שיאשימו אותו בגלל כשל רגעי. הסופר העלום שכעת נזכרו לאסוף ראיות נגדו,שעדיין אינן בנמצא, כנראה צבר די והותר סליחות ומאום לא נגרע ממעמדו וכנראה גם לא ייגרע-השר רמון הוקע לנצח לעמוד הקלון בגלל נשיקה חטופה שעברה את הגבול.
  אני חושב שלא נכון יהיה לחפש נוסחה-כנראה תמיד יהיה משהו מסתורי ביחסים בין גברים ונשים[כאן אולי גם טמון הקסם] אותו משהו חמקמק שלא ניתן להגדרה והוא הקובע מדוע תאיר אישה את פניה לגבר אחד ותהפוך גבה לחברו וכמובן גם ההיפך. ישנם כמובן מרכיבים ניצחיים כמו מראה חיצוני ,מעמד חברתי,עושר כוח וישנם מרכיבים נעלמים שתמיד יחמקו מאיתנו.
  הסופר העלום בו עוסקים הרבה פוסטים ברשימות הוא כנראה גס רוח אפילו שונא נשים לפי תיאורים רבים ואך על פי כן לא אופתע בכלל לגלות כמה לבבות שבה או שבר דווקא בגלל תכונה זו.

 • מיכל  On פברואר 11, 2010 at 7:56 am

  אני בהחלט נוטה להסכים איתך ורוצה אפילו לחדד…
  הפלירטוט שם את הגבר והאישה על מקום מאוד שווה, זה משחק שלא משפיל אף צד.
  ההטרדה מטרתה השפלה ובה הגבר משתמש באישה כדי להרגיש חזק.
  אני לא חושבת שגברים שמטרידים או אונסים הם שונאי נשים, הם בכלל לא רואים שאישה היא בנאדם והיא לא מקבלת מהם שום רגש, מבחינתם האישה היא חפץ לשימושם.

 • אורחת לרגע  On פברואר 11, 2010 at 8:05 am

  פיספסת לגמרי את הנקודה.

  לא מדובר ב"מה" אלא ב"איך".

  לאותו "מה" שמגיע מגבר אחד אישה תגיב בחיוב, ותאפשר התפתחות בהסכמה, ולגבר אחר תגיב בשלילה בכדי לחסום את אותה התפתחות בדיוק.

  בנאדם עם מיומנות חברתית סבירה מגיב לחיוב או לשלילה בצורה נכונה. מטרידן, לעומת זאת, לא מתייחס בכלל לתגובה ולרצונות של הצד השני. הוא עיוור לעובדה שעומד בפניו אדם ולא חפץ, ולכן דורס ברגל גסה את אותו אדם בכדי להשביע את חשקיו.

  ביחסים תקינים יש דינמיקה עדינה שמשתתפים בה שניים.

  אצל המטרידן אין שניים. יש רק אני ומה שבא לי.

  מה שגס ופוגעני הוא לא ה"ביטוי" דווקא, אלא ההתנהלות הכללית.

 • גולדבלט משה  On פברואר 11, 2010 at 9:14 am

  ועדיין מטרידה אותי השאאלה למה השיטה המטרדינית "עובדת" זו שאלה אמיתית שהתשובה עליה עלולה להיות לא נוחה. אני מניח שהאדם הגס ביותר מפסיק עם שיטה שלחלוטין לא מביאה "תוצאות" נדה לי שאסור לעשות את החיים קלים מדי על די התחמקות מהשאלה

 • עדי  On פברואר 11, 2010 at 9:43 am

  קורה גם כיום.
  מזכיר לי את פרופ' לספרות שבא תמיד עם חבר שלו והחבר שלו אוסף לו בחורות. פשוט מבחיל.

 • עידו לם  On פברואר 11, 2010 at 10:09 am

  הבעיה היא שלגברים משתלטת לפעמים גישת אני רוצה את זה ועכשיו ואז הם זונחים את כול העניין הזה של פלירטוט, חשוב לזכור שגם אם גבר רוצה אישה נואשות זה לא מקנה לו שום זכויות אליה ושמורה לה זכות הסירוב אבל אני יכול להבין למה גברים פונים אל הגישה הישירה ולא אל דרך הפלרטוט שהיא איטית יותר ודורשת הרבה יותר סבלנות.

 • יוסי דר  On פברואר 11, 2010 at 11:55 am

  אם אני זוכר, הפלירטוטים היו יוצאים לי מאותו מקום בראש שממנו היו יוצאות הבדיחות שלי.

  צריך חוש הומור לקטע הזה.

 • טל  On פברואר 11, 2010 at 12:03 pm

  (לכאורה יש לומר), אינו מטרידן לכאורה כלל וכלל, אלא אנס ותוקף אלים לכאורה, ומטריד שבחרת לכלול אותו ברשימה כזו.

  שאר הפוסטים בבננות מזעזעים אך למרבה הצער לא מפתיעים… גם הסיפורים שעלו בתגובות.

 • יעל ישראל  On פברואר 12, 2010 at 12:44 am

  גם איש הרוח שדנו בו השבוע הוא אנס, לדברי אותה אישה. אבל גם הוא וגם האקס נשיא עדיין לא הואשמו, " והמשורר אפילו עדיין לא נתבע
  לכן כתבתי מטרידנים.

 • טל  On פברואר 12, 2010 at 1:11 am

  האקס נשיא הואשם והוא עומד למשפט. הוא אמנם עדיין לא הורשע ולכן יש לומר "אנס לכאורה".
  לכנות אותו מטרידן לכאורה כיוון שעדיין לא הורשע באונס זה כמו לשנות את התואר שלו לגנב או שקרן.
  אפשר לנקוב בשם העבירה שהוא נאשם בה, אבל לשנות אותה לעבירה אחרת מכיוון שלא הורשע זה לא מובן וגם לא מדוייק.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: