הרהורים על פורנוגרפיה

היום ראיתי ב"יס דוקו" סרט דוקומנטרי על פורנוגרפיה. כמעט שלא נאמרו בו דברים שחידשו לי משהו או גילו לי דבר חדש (למעט אולי התגלית המזוויעה שנעשים היום סרטי פורנו גם עם נשים בהריון בחודש מתקדם ועם קשישות בנות 70-80!).
 
כל השאר מוכר וגלוי וידוע. הסרטים הולכים ונעשים אלימים יותר ויותר, והם הרוב, וכמובן, ב-95% מהם האישה היא הקורבן והאלימות מופנית כלפיה. כמעט שאין סרט נטול אלימות פיזית או מילולית כלפי נשים. והאלימות רק נעשית קשה יותר.
 
גם הגישה של הנשים שעובדות בכך מוכרת. הן טוענות שהן עושות את זה מרצונן החופשי ולכן זה בסדר, ושהן רואות בזה דרך לגיטימית להרוויח כסף (ממש! רובן מקבלות לא יותר מאלף דולר לסרט, שכולל זיון מרובע: ארבעה גברים בשני הפתחים. תעשו חשבון אם זה שווה לקרוע את הרקטום והוואגינה בשביל אלף דולר…).  והיום, אחרי שגם הן שמעו קצת פמיניזם, הן  טוענת שזה פמיניסטי, כי אין כל רע שאישה תרוויח מגופה. טוב, גם את זה שמענו.
 
ובכל זאת, בכל פעם אני נדהמת מחדש מכך שנשים מתנדבות להיות אובייקט מיני, ומשתפות עם זה פעולה בהתלהבות כזו, בהשלמה כזו. התראיינה בסרט בחורה שעובדת בזה, שאומרת שכל עוד זה נעשה בהסכמתה, הכול בסדר. ואז ראו את הסרט שהיא עשתה: היא יושבת כפותה מול גבר, ומספרת לו כמה אהבה שאבא שלה היה קורא לה זונה בגיל חמש ו"משקה אותה חלב" אחרי שהיה פותח את המכנסיים שלו ונותן לה "משהו טוב למצוץ".
 
לו דיברתי איתה, הייתי שואלת אותה האם נראה לה בסדר שהיא מעודדת פדופילה בסרט שלה, ושהאם היא רוצה שגברים יראו את זה ויחשבו שמותר להם לעשות את זה לילדות קטנות, כי הנה, הלוא היא אומרת בסרט שנהנתה מזה, והאם תשמח אם יעשו את זה לילדה שאולי תיוולד לה.
 
הבחורות האלה מתנהגות כאילו זה שאישה היא אובייקט מיני, ועוד אובייקט לאלימות של גברים, זה בסדר גמור, כי "זה רק על המסך, והן מרוויחות מזה כסף".
 
אז אני מכירה את כל התיאוריות, למשל, שרוב הנשים שעוסקות בזנות ובפורנוגרפיה הן ניצולות של התעללות מינית בילדות, ולכן עולם המושגים שלהן מעוות לגמרי; זה נראה להן רגיל וטבעי.
 
ולמרות זאת אני שוב שואלת איך נשים מתנדבות בלי שום פקפוק להיות אובייקט מיני; איך זה שילדות בחטיבת ביניים הן כבר מוצצות סדרתיות לבנים בשכבה; איך זה שאף אחת לא נעצרת ושואלת את עצמה מה קורה פה.
 
ושוב, גם אני מכירה את כל התיאוריות, וכיצד האלימות בחברה מזינה את הסרטים האלה, וחוזר חלילה, וכיצד העובדה שהאישה מתנדבת להיות אובייקט מיני מתחילה כבר בנעילת עקבי עשרה סנטימטרים וההשתעבדות לעולם הניתוחים הפלסטיים, הקוסמטיקה והאופנה. גם אני קראתי את כל הספרות הפמיניסטית בנושא. 
 
ובכל זאת, אני לא חדלה להבין מדוע אישה בת דעת, ששכלה הקוגניטיבי פועל כמו שצריך, חושבת שזה בסדר שהיא אובייקט מיני, שזה בסדר שיתעללו בה, שזה בסדר שיכאיבו לה, שזה בסדר שהיא קורבן. גם אם זה ב"כאילו". הלוא זה פועל בניגוד לצורך הקיומי של כל מי שחי לשמר את עצמו, לדאוג לעצמו.
 
אתמול כתבתי פוסט על חווית הביקיני הראשונה שלי. משום מה, זה מתחבר לי לפוסט הזה. חשבתי על כך שאני, את ההנאה מהגוף שלי הפקתי ביני לביני. את פולחן הגוף עשיתי מפני שנהניתי לחגוג את נשיותי הפורחת והצעירה. לא עשיתי את זה כדי לשדרג את עצמי כאובייקט מיני מושלם יותר לגבר. 

ההנאה שלי הייתה הנאה אוטו-אירוטית, נרקיססטית, שבעיני היא נכונה יותר לנערה צעירה, שלומדת וחוקרת וחוגגת את הנשיות המניצה שלה. בעוד שכל פולחני היופי שנערות בגיל העשרה עושות היום כדי לשאת חן בעיני הבנים, כל המיניות המוקדמת להחריד הזו, כל הסרטים הפורנוגרפיים שהן רואות כאילו כך צריך להיות, הם בדיוק ההפך ממיניות טבעית ובריאה.
 
והצרה  היא, שאין מה לעשות נגד זה. מה שהסתתר פעם בכל מיני קובות זנות מסריחות בחדרים אחוריים, הפך היום ל"תעשיית המין". הבנתם? תעשייה, יענו לגיטימית כמו תעשיית המזון, הטכסטיל, המכוניות.
 
אם לפני 25 שנה התקיים הטקס השנתי של סרטי הפורנו באיזה מועדון מסריח ומפוקפק בווגאס, היום הוא נערך במלון הכי מפואר בעיר. 
 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • ברק  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 3:53 am

  הסרט הזה נשמע קצת קיצוני ולא מייצג את רוב סרטי הפורנו הסטנדרטיים.
  בקשר לנכונות נשים להיות אובייקט מיני – אני משער שרוב שחקניות הפורנו שייכות למעמד סוציו-אקונומי נמוך ושהן זקוקות לכסף. כשם שכמעט כל העוסקות בזנות הן עניות.

 • פירה  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 4:56 am

  ועם קשישות זה דבר נפלא (למרות שאותי אישית זה לא מושך). זה מעמיד גם נשים שנחשבות לא מושכות בעליל באור נחשק. זה חיובי. מעבר לזה רוב העובדות שהצגת כמדומני אינן נכונות. יש ז'אנרים שונים בפורנו ולא נראה לי שיש חדירה של הז'אנר האלים לתחומים שאינם נוגעים לו. ואם כן, זה סרט בסך הכל. זה בדיוק כמו שאשתי ואני עושים במיטה דברים שלא היינו עושים בחוץ. הדיון לגבי מעמדן של השחקניות הוא עתיק יומין וגם בעניין הזה הדברים שהצגת לא מדויקים. למשל השכר שציינת הוא בעצם השכר שמקבלת שחקנית סטנדרטית (כלומר לא בסרט פורנו) שאינה כוכבת ליום צילומים. לא פחות ולעיתים קרובות הרבה יותר (בתעשיית הפורנו).

 • איילת  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 5:53 am

  את כוללת הרבה הנחות מוקדמות לגבי מיניות נשית, שאת לא כוללת לגבי המיניות הגברית.
  מהיכן נובע ההבדל בין האישה בזיון המרובע לבין הגברים שנוטלים בו חלק?
  את מניחה שהאישה היא קורבן, אבל את מבססת את זה בעיקר על "עלילת" הסרטים הפורנוגרפיים. זו, כשלעצמה, היא כמובן סקסיסטית, אבל היא לא מחייבת שדווקא הנשים הן קורבנות יותר מהגברים. כדי להניח את זה, את חייבת להניח מיניות נשית שהיא הרבה יותר מופנמת, מבוססת-רגשות, וכו' וכו'

  בעיני, הנחות כאלה לגבי מהי מיניות נשית נכונה (מונוגמית, רכה וכו') – בלי קשר לדיון בפורנוגרפיה כן או לא – גם הן מדכאות, ומחייבות נשים להנות רק מצורות "מתורבתות" של מיניות "נכונה".
  תפיסה פוריטנית כזו של מיניות היא בעיני בעייתית בכלל, ובטח כשהיא מופעלת רק כלפי נשים ולא כלפי גברים.

 • הזוייה  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 6:59 am

  ובמיוחד במדינת ישראל לא יודעת מה זה פמיניזם, נוח להם להשתמש במילה הזו כי זה מצלצל יפה, זה כמו לתקוע בכל משפט את האמירה: "זה לא פוליטיקלי קורקט", בלי להבין מה זה, עד שזה הפך לסוג של צעצוע ורבלי.
  יעלי אנחנו בשנות האלפיים, במאה העשרים ואחת שהיא מאה של מדיום אינטרנטי, טלוויזיה עם ערוצים שמחלחלים מסרים מיניים, פורומים של בגידות וסקס. שכך בכל פינה המין אורב ובעיקר לנוער. היום ילדות בנות שתיים עשרה כבר מקיימות יחסי מין. אי אפשר להשוות את התקופה הנאיבית והתמימה של שנות השבעים- שמונים, להיום.
  נשים בורחות לתעשיית המין כי זה כסף קל שלא דורש מהן להפעיל את האונה שלהן, מצד שני יש פה סוג של חשיפה לעיני מילוני גברים מאוננים. סוג של תשומת לב שאולי חסרה להן.
  נזכרתי בשנת אלפיים ואחת שהשתתפתי בתחרות היפה והשמנה, היו שם בנות שראו בתחרות הזו סוג של קרש קפיצה לעולם הפרסום. אני ראיתי בזה חוויה וזהו. חלק מהבנות באו מהפריפריה, נטולת מקצוע או עבודה בעלת יוקרה. זו הייתה חוויה סוציולוגית שגילתה לי צד מעניין בתפיסה של האנשים על הגוף שלהם.

  זהו מחיר הקִדְמָה. זה נראה נוצץ אבל זו תעשייה שמגלגלת הון בשביל רגע אחד של סיפוק גברי.

 • פמיניסטית  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 7:07 am

  הנשים הללו, כפי שתיארת, פותחות את הפה ומדברות. עדותן נשמעת מפיהן – אבל את אינך מאמינה להן. מבחינתך קיימת מציאות אחת "ראויה", שבמקרה היא גם אותה מציאות שאת חווה. יופי לך. מסתבר שפמיניזם זה בעצם לא לכולם. גם לא עבורי, פמיניסטית טוטאלית שבעוונותיי, נהנית לעיתים מצפייה בסרטים שהיטבת להשמיץ. כולל הקשים שבהם. מי עוד לא מתאים לך בתמונת הפימיניזם הפוריטני שהיטבת לתוות?

 • פמיניסטית  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 7:08 am

  * לטוות.

 • רויטל  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 7:53 am

  רוב הנשים שעובדות בזנות/פונוגרפיה (99 אחוז) עברו פגיעה מינית בילדותן. פה נימצאת התשובה למה הן פונות לעבודה זו. זה לא קשור לכסף ולא קשור לפמיניזם ולמרות שזאת הבחירה שלהן בינה לבין בחירה חופשית אין שום קשר. הבחירה קשורה לפגיעה בתפיסת הגוף, החפצה של הגוף, אין בה שום קשר למיניות או ארוטיקה אלא ליחסי כוח, לקורבנות. חייבת לציין שכמובן לא כל מי שעבר פגיעה מינית בילדות מגיע לבחירות הללו.

  אז לכל המגיבים היקרים שלא מבינים על מה המהומה, בפעם הבאה שאתם מסתכלים על סרט פונוגרפי תנסו לא להדחיק את העובדה הזאת.

  מתנדבת לשעבר בקו סיוע לנפגעות תקיפה מינית.

 • רן [זכר]  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 8:44 am

  כל החברות האנושיות אחרי נסיון של אלפי שנים קבעו מסגרות לביטוי מיני. למשל גילוי עריות. למשל מתי והיכן מזדיינים. כרגיל בכל דבר אנושי היו פריצות גדר אבל הכלליים שהיו שונים בכל חברה היו די ברורים. כנ"ל שימוש בסמים החברה קבעה חוקים לשימוש ביין או בחשיש או בפיות. במאה שעברה בהמון חברות אנושיות נפרצו כל המסגרות. שכאמור עוצבו במרחב זמנים שהוא כבר בעצם אבלוציוני. איש אינו יודע מה יצא מילד או ילדה שרואה את אימו מזדיינת פעם אחר פעם בסרט פורנוגרפי קשה. איש אינו יודע מה יקרה לחברה שטופת גילוי עריות אחרי כמה דורות, איש אינו יודע כיצד תיראה חברה חד הורית אחרי כמה דורות. איש אינו ידוע כיצד תיראה חברה שטופה בסרטים פורנוגרפיים אחרי כמה דורות. ייתכן שבחברה שהכסף הנו ערך יחיד הרבה ילדים יצפו בהרבה אמאות דור אחר דור משחקות בסרטים פורנוגרפיים. איש אינו יודע מה תהיה התוצאה. יש כאן נסיון ענק על בני אדם ומניפולציות באחד המרכיבים היותר משפיעים על יחידים וחברה. מי מהכותבים כאן שרוצה לראות את אביו ואימו כל אחד לחוד וביחד, או את ילדיו כולם ביחד וכל אחד לחוד או את בן בת זוגו בדייסה כזו מככבים בסדרה של סרטים פורנוגרפיים כולל אלימות, חיות ומה לא עוד שיכותב בזיהוי מלא של שמו ונתחיל לדון בעניין ברצינות.

 • איריס ח.  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 8:45 am

  אכן זה לא ענין קוגניטיבי: אלא ענין רגשי. מי שעברה ניצול מיני, הזנחה רגשית ושאר זוועות עברה טראומה. זה הרי לא בדיוק התפתחות תקינה. אז למה את מצפה שמישהי שלא עברה התפתחות תקינה, תעבור בגרות תקינה? זה בעצם נסיון לבטל את החשיבות של הילדות, של הקשר ההורי וכולי.
  ולאיילת,
  גם אם נשים לא צריכות אינטימיות כפי שאת אומרת, גם אם הן לא יצורים מונוגמיים: זה עדיין לא אומר שיש להן צורך להיאנס. הסרטים הפורנוגרפיים הם אונס, כי אונס זה לא רק שקופץ עלייך מישהו מהשיחים.
  העובדה הפשוטה היא שנשים משכילות ובעלות כושר השתכרות טוב תמיד מעדיפות ללמוד בהרוורד במקום לעסוק בזנות. למה?

 • גולדלבט משה  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 9:03 am

  הבעיה היא שכיום מוצבים חסמים חברתיים ותרבותיים לדיון נוקב ואמיתי בשאלות מין,זנות ופורנוגרפיה. אפילו תופעת הזנות למשל-נסה לדון בשאלה מנקודת ראות כלכלית ושאלות של עוני ומיד תחטוף מאלו שבנו תאוריה שלמה על טראומת ילדות וניצול מיני במשפפחה.משום מה כנראה רק את העניות ביותר הטראומה דוחפת לזנות והעשירות מוצאות מזור בטיפול פסיכולוגי.
  כל עוד קיימות תיאוריות האמורות לשרת אידיאולוגיות לא ייתכן דיון אמיתי. כמו שלא ייתכן דיון כלכלי פתוח במסגרת מפלגה קומוניסטית אדוקה שכן האפשרות של קצת "שוק חופשי" ורכוש פרטי תיחשב ככפירה בעקר.

 • רויטל  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 9:56 am

  משה, זאת לא תאוריה זאת עובדה…
  הקישור הראשון בגוגל למילים "גילוי עריות וזנות":
  http://www.shikumasir.org/index.php?page_id=30&tat=39&tat_tat=40

  וההבחנה שלך לגבי "משום מה כנראה רק את העניות ביותר הטראומה דוחפת לזנות והעשירות מוצאות מזור בטיפול פסיכולוגי. " כנראה נכונה. צריך המון עבודה קשה כדי להשתקם מטראומת התעללות מינית בילדות. עבודה קשה = טיפול פסיכולוגי = כסף. אבל גם דיברתי עם נשים שגדלו ברווחה כלכלית ופנו לזנות ורק אחרי המון הקשבה הטראומות מהילדות עלו.

  אני לא מבינה איזה אידיאולוגיה העובדות הקשות יכולות לשרת פרט לאמת הקשה. למה הכוונה "שוק חופשי"? קצת פורנו וזנות? פורנו רך? זה רק כדי שנרגיש טוב מתי שאנחנו משתמשים באותן נשים לסיפוקינו האישי.

  דרך אגב, אף אחד לא דן בסיבות שמביאות גברים לשחק בסרטי פורנו. אני רק אציין שמספר הילדים שנפגע מינית זהה למספר הילדות לפני גיל 18. לא חושבת שנער יכול לפתח מניות בריאה אחרי טראומת התעללות, במיוחד בלי שיש לו את הלגיטימציה לפרוק את המסע הכבד.

 • גולדבלט משה  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 10:12 am

  השוק החופשי הוזכר כאנלוגיה.
  דיון אמיתי בשאלת הפורנו היה מציג לדוגמא שאלה נוקבת שתקומם רבות, האם לא כדאי לעבוד יומיים בחודש בתעשיה ולהרוויח 2000 דולר מאשר לרחוץ קשישים במשך חודש ולהרויח 1000 דולר. זו שאלה אמיתית שעליה לא תינתן תשובה כאן.
  אני יכול להציג שאלות נוספות אבל כבר אמרתי-התקינות הפוליטית לא תאפשר דיון אמיתי.

 • רויטל  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 10:47 am

  משה, אפשר להציג המון שאלות, השאלה האם יש מקום להעמיד את שני המצבים אחד מול השני? אני בפרוש לא חושבת שמה שמניע את הנשים שעוסקות בזנות ופונוגרפיה הוא כסף. כסף בהחלט משמעותי במשוואה אבל הוא לא הגורם. במהלך לימודי עבדתי בהמון עבודות מזדמנות חלקן כללו ניקוי שירותים ושאר ירקות…ועדיין לא פניתי לזנות למרות שהסכומים שהרווחתי היו חסרי כבוד בחלק מהמקרים.

  מתוך דבריך ניראה שאתה חושב שזה דווקא רעיון טוב לבחור בזנות במקום לטפל באנשים. דרך אגב, המשכורת של מורה מתחילה לא רחוקה מהסכום שנקבת…זה של המטפלת, לא הזונה…

  תחשוב: אישה צעירה, קופאית בסופר/מנקה/מטפלת, מרוויחה 4000 ש"ח בחודש, מה גורם לה להחליט שהרבה יותר טוב ללכת לעסוק בזנות? מה היא עושה? מיוזמתה "יורדת" לרחוב, מיוזמתה פונה לסרסור המקומי בשכונה, מיוזמתה מתקשרת לבימאי סרטים פונוגרפים…כדי להתגלגל לתעשיית הזנות צריך להיות קורבן מגיל צעיר, צריך לאבד תקווה, צריך להיות מיואש עד לקצה נפשך, צריך להיות טרף קל לאנשים מיואשים לא פחות ממך שמשתמשים בכוח כדי לשרוד.

  שאלות זה מצויין 🙂 איפה ננהל דיון אם לא פה?

 • גולדלבט משה  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 12:55 pm

  אל תביני ממני שעדיף לעבוד בזנות בגלל שיש שם יותר כסף.
  האם הכסף הוא הגורם העקרי?-ברור שלא כל אישה ענייה או שמשתכרת מעט הולכת לעובד בזנות-קיים מרכיב משמעותי מאד של יחס הביזוי שהחברה נוקטת כלפי העוסקות בזנות. וזה כמובן קשור ליחס למין,למעמד האישה ועוד.
  מאידך זנות שגשגה תמיד על בסיס מצב כלכלי קשה-יש לכך המון הוכחות הסטוריות
  היכן לקיים דיון-כנראה רק במסגרת פרטית בה כל אחד יכול להתבטא ללא מורא

 • רחל  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 2:35 pm

  התגובה שלך מאוד מרשימה. התפעלתי. לאיריס ח, השתתפות בסרט פורנוגרפי אינה אונס. לא מבחינה משפטית וגם לא מבחינת ההגדרה המילולית של הפעולה. נשים וגם גברים משכילים בדרך כלל יעדיפו עבודות קלות ומענינות יותר ששכרן גבוה יותר. רוב האנשים בעולם צריכים להתפשר. לעבוד ברחיצת קשישים, לחבר שרוכים לנעלי נייקי וגם להצטלם כמה שעות ביום לסרט פורנוגרפי (גברים ונשים). ללא קשר (ואולי עם קשר) התגובה שלך לאיילת היתה אד הומינם. מה אכפת לך אם היא לומדת בהרוורד? את מקנאה? זה לא שאת נאלצת לעסוק בפורנו לפרנסתך נכון (ואם כן אגב זה בסדר גמור)?

 • רן [זכר]  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 2:49 pm

  התגובה של רחל מוכיחה עד כמה משה צודק. גסות רוח נטו. מגדירה קנאה לא קנאה, מחלקת רשיונות לעסוק בפורנו, מגינה על הרוורד ועל הלומדים ,שם. וואו מלכה אמיתית וגם שולטת – סליחה, רגע, התפלח לי, לא התכוונתי, זה הרי כותרת של הסרט שראיתי אתמול אחרי שאשתי הלכה לישון. לא! לא! באמת שלא התכוונתי, אבל מוח של גבר, לך תדע.

 • איריס ח.  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 4:36 pm

  התגובה של "רחל" היא לא תגובה שנכתבה לדעתי על ידי אישה, אבל זה לא משנה.
  מי שיכול בכזו קלות להשוות בין עבודות נקיון לזנות, לא יכול להיות אישה. ואני אומרת את זה בתור מי שניקתה חדרי מדרגות שנים רבות, וגם חדרי שירותים של אנשים אחרים. מגיל 12, כולל ניצול של שכר ותנאי עבודה לא טובים.
  איך אפשר להשוות בין זה לבין קיום יחסי מין עם גברים רבים לא מוכרים?
  מי שלא מבין את ההבדל בין כך שגבר חודר לגוף שלך (ויש גם גברים שיכולים לנסות להבין את זה. לפחות תנסו: בשביל הנשים שאתם נמצאים איתן, לא צריך ללכת למחוזות פורנוגרפיים), חבל לי בשבילו בעיקר.
  רן,
  מכיוון שאתה נשמע כמו מישהו שכן פתוח: פורנוגרפיה היא משהו קשה. אין לה שם חיבה ולא קיצורים: פורנורפיה. ולא פורנו. ואין פורנוגרפיה רכה.
  מי ששואף ליחסים מכובדים בין נשים לגברים ובין אנשים בכלל, יכול להרוויח לא מעט.
  בכל מקרה:
  תעשיית הפורנוגרפיה עונה על הצורך של סיפוק פנטזיות. במקום לדמיין, רואים סרט.
  זה גם מעיד על דלות הדמיון ועל הצורך בסיפוק מיידי:
  אבל בכל מקרה. גם הפנטזיה וגם הסרט הם פיצוי על יחסי המין שאין לאנשים. אנשים שיש להם חיי מין פעילים וטובים לא צורכים את זה. רוב השוק הזה הוא שוק שנצרך ע"י גברים.
  דיון רציני על פורנוגרפיה יכול להתקיים, כשאנשים מצויידים בידע ובסקרנות ולא רק בדעות קדומות. וזה דיון שצריך לקחת בחשבון את הצורך של אנשים להראות את הביצועים המיניים שלהם בהתנדבות. לא הכל נעשה תמורת כסף והמחשבה על רווחים חומריים בלי להתייחס לרווחים פסיכולוגיים היא מחשבה שלא תביא אף אחד רחוק. להרבה מהאנשים המתדיינים פה יש בני זוג, ילדים וילדות שיגדלו לעולם מלא פורנוגרפיה ותהיה להם תמונה שונה ואולי יהיו להם גם חיי מין שונים בעקבות זה. נראה לי סיבה מספיק טובה להתעסק בזה מעל לרמה של "מקנאה בה". נו במת. איך אפשר לקנא בדמות אינטרנטית בכלל?
  יש היום גם ענף שנקרא "פורנוגרפיה פמיניסטית", תאמינו או לא…

 • סיון  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 6:24 pm

  1. עסקתי בפורנוגרפיה למחייתי. לא כאן, מעבר לים.
  2. מעולם לא עברתי התעללות מינית, לא בילדותי ולא בבגרותי. לא נאנסתי, לא נגעו בי כאלה שלא הזמנתי ואם איזו הערה שספגתי הייתה פוגענית במיוחד תמיד ידעתי להשיב לה כהלכה. הטרדה זה לא היה.
  3. השכר בתעשיית הסרטים למבוגרים הוא שכר טוב בכל קנה מידה. נשים מרוויחות בו הרבה יותר משגברים מרוויחים. תראי לי עוד כמה מקצועות כאלו ונהיה במקום אחר לגמרי.
  4. מי שלא מבין את התעשייה הזו, עדיף שלא יתבטא בקשר אליה אלא רק לאחר שילמד עליה משהו. כל ההסכמים בין השחקנים לבין ההפקות נעשים בליווי משפטי צמוד. חלק מהסעיפים שמותר לשחקנית לדרוש כוללים זכות וטו אישית שלה על פרטנרים מסוימים. כמו בכל הפקה אחרת, שחקנית יכולה גם לדרוש לשנות את הטקסטים אם הם נראים לה בעייתיים.
  5. אף אחד לא מכריח בחורות להשתתף בסרטים. פורנוגרפיים. מי שיבוא לכנס השנתי של התעשייה בלאס וגאס יראה שם אלפי בחורות שנוהרות מכל רחבי אמריקה כדי לעשות חיים וגם כסף. מי שלא רואה את זה ככה, שתשמור מרחק.
  6. מעולם לא ראיתי שחקנית פורנו שנאלצת לבצע עקט שהוגדר לה מראש נגד רצונה. התיאור שמובא כאן, על מישהי שמקבלת הזמנה לאקט עם גבר אחד ומביאים לה ארבעה ללא ידיעתה, מצוץ מהאצבע.
  7. נשים אינן "מתנדבות" להשתתף בסרטים הללו, אלא עושות זאת כעבודה לכל דבר – כמו הגברים שמשתתפים בהם. וזה קורה בגלל מה שהכותבת פשוט אינה יכולה להשלים איתו: שהן יכולות לעשות סקס, להנות ממנו, להרוויח כסף טוב ועדיין להרגיש טוב עם עצמן. לכותבת זה מקלקל את תיאוריית ההתמסכנות שבה הנשים תמיד קורבן ושהסקס הוא אך ורק אמצעי לניצולן.
  8. כמעט כל סרטי הדוקו שאני ראיתי על תעשיית המין באים מראש מהנחה שמדובר במשהו שלילי. חיפוש הדמויות בסרט נעשה בדיוק לפי הקונטקסט הזה. לא לוקחים בחורות חכמות, אלא כאלה שנראות כבלונדיניות טיפשות או כנשים מוכות ומנוצלות. מניחים מראש שהבחורות מנוצלות ולפי זה גם מנסחים את השאלות. כאלה שלא עונות לסטריאוטיפ המוכתב מראש נחתכות בעריכה. חבל על הזמן עם הסרטים האלה. הם לא מעוניינים להראותאת המצב באמת אלא להטיף נגדו בכל מחיר.

 • תגובה  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 6:59 pm

  תעשיית הפורנו היא תעשייה מושחתת בארץ ובעולם.
  היה על זה תחקיר לא מזמן אצל אמנון לוי.
  אנשים "רציניים" לומדים לנצל את השוק , לפתח סרטים ולהתעשר מנשים ומגברים שמרוויחים קמצוץ ממה שמרוויחים המנהלים והמפיקים.

  השוק הזה הוא שוק נצלני ומכוער שהופך גברים ונשים כאחד לגופות מזדווגים בלי רגש ובלי קשר כלשהו, ההשפעה של השוק הזה על הנוער והצעירים
  הוא הרסני, ההרסני ביותר והנורא ביותר.

  ההשפעה של הסרטים הללו נוגעת להחפצה לא רק של הגוף אלא גם של הנפש, האדם הופך לכלי ריק בלי רגשות ולביטוי זול חסר אישיות המוערך על פי נתוניו הפיזייים ויכולותיו הפיזיות בסיפוקים מיניים מהקלים ביותר אל הכבדים , מהסקס המוכר אל הסקס הפרוורטי והמשונה והמחריד ביותר.

  בסרטים אלה נראות צעירות עם חזה ענק מסיליקון, וגברים עם טוטבים מלאכותיים המשווים להם לוק תחתון של תותח, הכל חסר פרופורציה לגוף האנושי הממוצע, ממש כמו התהליך ההרסני שמייצרות הפרסומות המשווקות סקס עם כל מוצר במטרה למשוך.

  הגילוי שסקס מוכר הכל הוא הגילוי הכי ציני של
  סוף המאה העשרים והמאה העשרים ואחת, בעקבות התחושה שסקס חשוב ומוכר הכל מתקיימת גם אלימות מינית גואה והרסנית, ולכן בכל יום נתון אנו קוראים על מקרי אונס וגילוי עריות, על מקרי הטרדה מינית ואלימות מינית מסוגים שונים.

  הממשלה מוכרחה להציב שלטים בחוצות הערים בנוגע לנגע המכרסם בחברה הישראלית, בנוגע לשמירת טאבויים ולחדש במילים פשוטות וברורות את היחס המכבד לבני אדם באשר הם.

  תעשיית הפורנו מגלגלת מליונים גם בישראל על גבן של נערות וילדות צעירות שסטטיסטית אנו יודעים שפי עשרות נפגעות מינית בגלל ובשל השפעת תעשיית הפורנו, תעשיית הפרסום ושטיפות המוח על מוחו של הדור הבא.

  מדינת ישראל חייבת לעצור את תעשיית הפורנו ולמתן באופן דרמטי את מידת החשיפה של הדור הצעיר וצעירים בעיקר כמו גם מבוגרים יותר
  לעודף הגירוי המיני, שלא רק שאינו תורם לאהבה בעולמנו, הוא מכלה והורס את כל מה שנשאר ונשאר מעט מכבודן של הנשים ומכבודם של הגברים.

  החברה הישראלית הולכת והופכת לאלימה ומושפעת משטיפות המוח, מלחץ חברתי עדרי, הגישה של יעל איננה שמרנית, היא גישה הזועקת כנגד חוסר הכבוד הנורא בין המינים, ויעל צודקת.

 • יאיר הבוקר  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 8:06 pm

  אני תמיד מנסה ללא הצלחה לדמיין מה יעשו כל אותם מליונים המתפרנסים מפורנוגרפיה, זנות, הימורים חוקיים ובלתי חוקיים, עסקי סמים, עסקי חסות, שוד בנקים, גניבת כביסה, הונאות אינטרנט ועוד אם לא יתאפשר להם להמשיך בעיסוקיהם?

  האם הם ילחינו שירים, יאפו לחם, יכתבו ספרים, ילחינו מלודיות? מה הם יעשו? ומה יעשו עורכי הדין שהיו אמורים להגן עליהם? ומה יעשו חובבי ההימורים וסוחרי הרכוש הגנוב ופקידי ביטוח הרכוש ששוב לא נמצא להם צורך?

  ובאותו עניין: כדאי להציץ בספרה של אנני ספרינקל: פוסט פורנו מודרניסטית

  http://www.text.org.il/index.php?book=0513071

 • עידו לם  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 11:00 pm

  אתן מגעילות אותי, פורנו זה החפצה של האישה בצורה הכי מזוהמת ומכוערת שיש ואני בספק אם נשים באמת מרגישות פמיניסטיות או טוב אם עצמן אחרי שהן עושות את זה. פורנו זה פשע נגד האנושות וכול גבר שרואה את התועבה ה\זאת משתף פעולה עם הרשע ה\זה.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום אוקטובר 6, 2009 בשעה 11:25 pm

  אתה צודק עידו לם. מי שמקדם את תעשיית הפורנו ומגונן עליה חוטא לאנושות ומזיק לה יותר מכל התמכרות הרסנית אחרת, גרוע מסמים, גרוע מאלימות, גרוע מגניבות, גרוע מכל דבר שעולה על הדעת.

 • ירון  ביום אוקטובר 7, 2009 בשעה 8:18 am

  שכולם זורקים פה סיסמאות בלי להכיר את הפורנו מקרוב. ועד שיש מישהי שכבר מכירה סתם לא מתייחסים אליה. פוסט טיפשי ותגובות טיפשיות עוד יותר.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום אוקטובר 7, 2009 בשעה 2:11 pm

  בשביל מה "להכיר את הפורנו מקרוב?" מה זה "להכיר את הפורנו מקרוב?" מי רוצה "להכיר את הפורנו מקרוב"?

  פורנו זה רע, לא רוצים להכיר אותו מקרוב, גם לא מרחוק, רוצים לחסל את התופעה והאלימות האיומה וחוסר האנושיות הזאת.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום אוקטובר 7, 2009 בשעה 2:32 pm

  ולגבי המחקר שמישהו ציטט פה הטוען כי מרבית העוסקות בפורנו עברו התעללות מינית, מאז נעשו כמה מחקרים ששללו זאת. פשוט תעשו חיפוש בגוגל סקולר. יתר על כן קורלציה עם התעללות מינית בילדות יש גם לאחוזי גירושין, נטייה שלא לפתוח עסק עצמאי, נטייה לקנאות דתית, עמדות שליליות נגד הומוסקסואליות, ואפילו להעדפה של פאסט פוד. מה שנקרא גיב מי א ברייק.

%d בלוגרים אהבו את זה: