מקרה גואל רצון

נראה לי שחצי אומה לפחות, ואולי יותר, צופה כבר כמה שנים בסקרנות ובלבול בתופעה שקרויה "גואל רצון". גם אני שוברת כבר כמה שנים את הראש בנוגע לתופעה המוזרה הזו, השונה מכתות אחרות, ואפילו מקהילות כמו המורמונים, שנוהגים ריבוי נשים כבר שנים רבות.

בעקבות הכתבה (הלא מוצלחת, אגב) ששודרה בערוץ 10, ובעקבות הראיון איתו שנערך באולפן של דרוקר ושלח, נראה לי שהצלחתי לפצח את סוד התעלומה. אני אעלה כאן את השגותיי, ותראו אם הן מדברות אל לבכם.
 
תחילה אשווה בין מקרה גואל רצון וכתות או קהילות כגון המורמונים. אצל המורמונים מחנכים את הנשים כבר מינקותן לכך שבבוא היום הן יהיו אחת מנשותיו של גבר מסוים. ולא רק זאת, הן עצמן גדלות על פי רוב בבית שבו יש אב אחד וכמה אימהות. כך שהן נולדו לזה, ומקבלות את זה אוטומטית בלי לשאול. בעוד שרצון מגייס נערות שנולדו וגדלו בבית מונוגמי, עם מודל של אב אחד ואם אחת.
 
לכן, זה נראה מפתיע שאישה או נערה שחיה בחברה מונוגמית בהגדרתה, תסכים בכלל לחיי קומונה כאלה, ולחלק את הגבר שלה עם עוד המוני נשים.
 
מקרה גואל רצון גם שונה מכתות אחרות שאנחנו מכירים, בכך שבכל הכתות הללו יש גם גברים, ולמרות שמנהיג הכת שולט, ובוודאי שיש לו זכות יתר על הנשים, גם לגברים האחרים מותר לקיים יחסי מין עם הנשים, ונוצרת שם מעין קומונה שיתופית, כולל בפרטנרים מיניים. כך היה אפילו אצל דויד כורש, אצל ג'ים ג'ונס, בכת "ילדי האלוהים" ואצל חלק מהגורואים ההודים.
 
במקומות כאלה חינגות מיניות מקובלות, כולם שוכבים עם כולם, לא ידוע מי האב של הילדים שנולדו, ובכל זאת גם במקומות כאלה יש זוגיות, מתקבלים זוגות שכבר נשואים זה לזה, ובקיצור, אין בעלות של גבר אחד על המוני נשים כמו אצל רצון. זו עוד פרט שמבדיל אותו מהכתות שאנחנו מכירים.
 
ולכן כל הזמן שאלתי את עצמי, איך לעזאזל הוא גורם לנשים שנראות אינטליגנטיות ורגילות להיכנס להרמון הנשים המגוחך שלו. הלוא מאז ימי הרמונות הנשים של המלכים והשייחים, נשים לא מתנדבות מרצונן לחלק את הגבר שלהן עם עוד עשרות נשים. זה מנוגד לאופי האנושי שהוא קנאי מטבעו, ושואף לבלעדיות רגשית ומינית. ובוודאי ששום אישה נורמלית לא תרצה להיות חלק מהרמון נשים, שבו הן מצייתות כשפחות לגבר אחד והופכות לאסקופה נדרסת. זה לא הגיוני ולא נפוץ כלל שהמוני נשים ישתעבדו לגבר אחד שהמליך עצמו עליהן, ובטח שלא בחברה המערבית, כאשר הן לא גדלו לתוך מודל כזה.
 
בעקבות הכתבה והראיון, ואחרי שיחות ארוכות עם אחותי שולמית שעסקה כמה שנים בחקר כתות, נראה לי שהצלחתי להפיק איזו תובנה שיכולה להאיר את התופעה המשונה הזו.
 
ראשית, ברור מאוד שהעובדה שרצון מגייס להרמונו נערות רכות בשנים בגילאי 15-16, עוזרת לו לשכנע אותן להצטרף להרמון. הוסיפו לזה שהוא מוצא נערות נזקקות, מבתים הרוסים, שזקוקות לאב תומך ומנחם, וברור שהשכנוע נעשה קל יותר.
 
אבל זה עדיין לא מסביר למה הן נשארות איתו בהמשך הדרך, כשהן כבר מתבגרות ודעתן מתיישבת. לכך נתן הפסיכולוג שהיה באולפן הסבר. את העובדה שמכתות כמעט בלתי אפשרי להתנתק אחרי שלושה חודשים מכניסה לכת, כי שטיפת המוח במקום כה חריפה, שזה ממוטט את כל מנגנוני ההגנה של התודעה. בהחלט הסבר מניח את הדעת. ובכל זאת, משהו עדיין לא ממש מסתדר לי.
 
בכתבה שנעשתה לפני שנה לערוץ 10, כשהכתבת הסתננה לקבוצה כמועמדת אפשרית להפוך לאחת מנשותיו של רצון, היא סיפרה שהרגישה מעט מהופנטת במחיצתו, בקיצור, לא בתודעה הרגילה שלה.
 
אם כן, אין להוציא בכלל חשבון שרצון משתמש בשיטות היפנוזה או "מיינד קונטרול" מסוימות כדי לקרב את הנערות והנשים אליו, לתת להן להרגיש טוב כדי שירצו להיות איתו. לתת להם משהו שאין במציאות הרגילה, שימשוך אותן אליו.
 
את זה ניתן לעשות באמצעות היפנוזה מרגיעה ונעימה. אחותי שולמית, ששהתה כמה שנים בהודו בשנות השבעים בחיפוש אחרי גורו, והיתה אצל עשרות גורואים, מהידועים עד הנידחים, סיפרה לי על אירוע אחד בו היא ובעלה הלכו לגורו מסוים, ישבו ב"דרשן" שלו, שכלל את תלמידיו וגם אורחים מהמערב ששקלו להצטרף.
 
במקום "דרשן" הגורו פשוט אמר שכולם יעצמו עיניים ויעשו מדיטציה. בתוך שניות התחילה אחותי להרגיש תחושה מופלאה: היא צפה באוויר והרגישה רגשות נהדרים. היא פקחה עיניים, למרות שהגורו אמר לעצום עיניים, וראתה שהיא לבד במקום, ושמסביב יש רק ערפל סגול. הם ישבו באכסדרת עמודים פתוחה ומסביב הנוף היפה של צפון הודו, אבל היא לא ראתה אותו בכלל. הוא נעלם מן העין. היא לא ראתה גם את עשרות התלמידים שהיו שם. היא הייתה לבדה, בתוך הענן הסגלגל, וראתה רק את הגורו.
 
תחושות נפלאות מילאו אותה, זיכרונות נעימים מהילדות והרגשה של כוח וחוזק. היא הייתה בטוחה שהיא הוזה, ולכן צבטה את עצמה, והרגישה את הצביטה. כל האירוע היה כמו חלום נפלא.
 
ואז הגורו הוריד את ידו לאט (כמו שקודם, בתחילת התהלך ההיפנוטי, הרים אותה), ולאט לאט חזרה המציאות למקום.
 
לאחר מכן הסתבר שגם בעלה של אחותי חווה בדיוק את אותן תחושות, ראה את אותו ענן סגל שאפף אותו, ונזכר באירועים נעימים מהילדות. אחר כך הם שוחחו עם כמה אמריקאים שנכחו במקום, וגם הם הרגישו את אותן תחושות בדיוק.
 
למחרת הם באו שוב, ואותן תחושות אפפו אותם שוב. הם שאלו את תלמידיו, שרובם היו אנשים מכובדים, אמידים ומשכילים מאוד, מה מושך אותם בגורו הזה, והללו אמרו שנורא כיף להם איתו, וכל "דרשן" כזה הוא כיף ענקי.
 
בקיצור, אותו גורו שהיפנט את קהל מאמיניו השתמש בכך כדי לשבות אותם. הם הרגישו כל כך נעים, הוא סיפק להם כאלה חוויות סוגסטיביות, אז בשביל מה לקחת סמים? גורו שמספק פנטזיות נעימות יותר בריא מ
טריות הזיה. 
 
אם כך, סביר להניח שרצון, שבשנות השבעים בטח הסתובב גם הוא בהודו כמו אחותי, למד שיטות היפנוט מגורואים, ופשוט מיישם אותן על הנשים שלו. תחשבו כמה זה בטח נעים להיות נערה צעירה פגועה ומבולבלת, ובא לך גבר אבהי, ואת מתחילה להרגיש נפלא, ובכל פעם שאת פוגשת אותו את מרגישה את התחושות הנפלאות האלה, שהן אפילו חזקות יותר מתחושות של אהבה. מדוע שלא תרצי בקרבתו? זה מסביר מדוע הנשים האלה כה חוששות שהוא ימות. אם הוא ימות, הסם שלהן ייעלם. הן כמו מכורות לתחושות ההיפנוטיות שהוא מעניק להן.
 
תחשבו על זה, בכל מפגש "מיני" כזה שלו עם אחת מנשותיו, הוא נותן לה את מנת ההיפנוזה הנעימה, שמשאירה אותה על קוצים לפעם הבאה שתיבחר לבוא אל מיטתו. וכמובן, באותה היפנוזה הוא יכול לפמפם להן את היותו גואלן וכו', וגורם להן להמשיך ולציית לו באופן עיוור. וכל פעם הן מחכות לפעם הבאה שהוא ייתן להן את "מנת האושר". זה מה שמחזיק אותן איתו כנראה.
 
אבל זה לא הספיק לי, כי בכתות תמיד קיים גם אלמנט ההפחדה. והנה, אנחנו רואים שיחסית לכתות אחרות, אצל גואל אין הפחדות נראות לעין, אין כל מיני שיטות סדיסטיות שמטרתן לשבור את רוח התלמיד ולהשאירו כפות לנצח למנהיג.
 
וחשבתי לי, הרי גואל מספר לנשותיו שהוא המשיח, ומובן שזה כבוד גדול להיות אימהות לילדיו של המשיח, שיפרה וירבה ויקים כאן קהילה גדולה.
 
אבל גם זה לא הספיק לי. אז חשבתי לי, הרי ברור שרצון ערך מחקר על כתות, ופשוט ברר לו את מה שיכול להתאים לכת שלו.
 
והנה, נזכרתי שאצל המורמונים טוענים שהאישה אינה יצור רוחני ולכן אינה יכולה להיוושע בפני עצמה ולהגיע למלכות השמיים. אומרים את זה לילדות מאז שהן קטנות: שרק בזכות נישואים לגבר, בייחוד גבר מראשי המורמונים, אחד כזה שכמו גואל רצון מגדיר את עצמו כמשיח – הן ייוושעו. מי שלא תהיה שייכת לגבר, לא תיוושע כלל. יתרה מזאת, מי תינשא לגבר בעל עמדה ורמה רוחנית גבוהה על פי ההיררכיות שלהם, יש לה סיכויים טובים יותר להיגאל. למי שמאמין זה יכול להיות גרסת מוות ממש, לא להיוושע אלא להגיע לגיהינום או שנשמתך תנדוד בכור המצרף. איזו אימה!
 
אם כן, ייתכן בהחלט שבנוסף לתחושות ההיפנוטיות הנעימות שרצון מספק לנשותיו כד לקשור אותן אליו, הוא גם משתמש בשיטה המורמונית לשעבד נשים לגבר "עליון" אחד, ואומר להן שהן לא ייוושעו ויגיעו לשמיים אם לא יהיה איתו, מה גם שהן טוענות שהוא המשיח, שזה בכלל "כבוד גדול".
 
אם הדברים הללו אכן מתרחשים בבתים המוזרים הללו שלו המפוזרים ברחבי הארץ, ניתן אולי להסביר את התופעה המשונה. אבל זה מסביר לנו רק מדוע הנשים קושרות את עצמן אליו, אבל לא מדוע הוא רוצה הרמון נשים, ובשביל מה לו כל הטררם הזה.
 
תשובתי: הילדים. לא אכנס כאן לקביעות מוחלטות כי אינני רוצה לקבל תביעת דיבה. אני רק מפנה אתכם לקטע בכתבה שבו אחת מבנותיו, ילדה בת עשר, מחוללת מולו בריקוד מיני בעליל, והוא יושב כמו אפנדי עם רגליים פשוקות. עכשיו תעשו אחד ועוד אחד. אני גם מפנה אתכם לעיון בכל הכתות שנוצרו עד היום, שבהם ניצול ילדים הוא לחם חוק.   
 

  

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: