טענו נגדי שאני מתעללת באחותי…

 

אחת התגובות בראיון שערכתי עם אחותי ב-YNET הוקיעה אותי על שאני ממשיכה להתעלל בה, בכך שראיינתי אותה, ובכך שאני ממשיכה לשוחח איתה כל השנים על פרשת ההתעללות האיומה שעברה בצל בעלה.

 

   חשבתי שאולי לא הבנתי נכון. אבל זה באמת מה שכתבה הטוקבקיסטית הנרגזת, חסידת אומות העולם ללא ספק.

 

   קשה להאמין שב-2007, אחרי שבכל יום אנו נחשפים לחשיבות הדיבור על טראומה, לחשיבות הטיפול הפסיכולוגי והחשיפה הציבורית של נושאים כאובים כאלה, ישנם עדיין אנשים רבים הסבורים שצריך להמשיך לכבס את הכביסה המלוכלכת בתוך המשפחה, ושמוטב לא לדבר על כאבים אלא להדחיק אותם עד שיצמחו מוגלה ויתפוצצו בתוך הלב.

 

   מדהים שעדיין מסתובבים בינינו ניצולי שואה, שחלקנו היינו מעדיפים שימשיכו לשתוק ולא לספר, שיאכלו את הלב מבפנים, כי לנו לא נעים לשמוע.

 

   מדהים שבכל פעם שמי שהוא ניצול של בית מתעלל, אם כילד או כמבוגר, ישנם אנשים שרוצים להשתיק אותו, שסבורים שהוא משקר. מה יש לו לשקר, מה? איזה אדם מעוות מסוגל להגיע מסקנה המטורפת שאישה או גבר שמספרים כי היכו אותם או התעללו בהם מינית בילדות, הם שקרנים ומשמיצנים? תחשבו קצת, אנשים! מי שהוריו היו טובים אליו, אין לו שום צורך לקום ולהמציא בדיות כאלה לכל העולם. מי שהוריו אהבו אותו והגנו עליו, אוהב אותם ומגונן עליהם. מי שבעלה טוב אליה, לא תלך ותספר עליו בדיות מטורפות.

 

   מדהים אותי שישנם אנשים הסבורים שכל הפוסט טראומטים שבינינו, בין אם ממלחמה, מתאונה, מאונס, מהתעללות במשפחה, ומכל טראומה אחרת, צריכים לשתוק, כי לדבר רק יעשה להם רע. כי אם אנחנו מדובבים אותם לספר ולחשוף, אנחנו ממשיכים להתעלל בהם.

 

   ההפך הוא הנכון!!! ככל שניצולים מכל תופת שהיא ידברו, עם חברים, עם משפחה, עם פסיכולוג, כך תשתחרר המועקה. הכיצד ייתכן שבשנות האלפיים מישהו עדיין מאמין שלצבור בפנים את הכאב זה דבר טוב??

 

    כל השיחות שאחותי ואני מנהלות על הנושא זה 23 שנים מאז שהיא ברחה מבעלה, מבהירות לה את רגשותיה. בדרך זו היא פורקת את כאבה, מלבנת אותו, מבררת לעצמה למה הייתה שם ומדוע. כל השיחות אצל פסיכולוגים ובסדנאות עוזרות לה לעשות את זה. זה "הפוסט מורטם" שלה. הבלוג שפתחה עוזר לה, יותר מכל. כן, היא פתחה אותו כדי לשמש מעין "קו חם" לנשים שהן היום במצב הזה, אבל יוצא שכשכל שהיא כותבת, כך היא פורקת יותר את כאביה ומשתחררת מהם.

 

   וככל שאנחנו נקשיב להם באהדה, נשמש אוזן קשבת אישית וציבורית, כך ייטב לכל הפוסט טראומטים שבינינו.

 

   מי שלא מדבר איתם, מי שלא מדובב אותם, מי שלא רוצה להקשיב להם, הוא הוא המתעלל!!! אותה טוקבקיסטית גסה, שרוצה שעולם כמנהגו יצעד, בשקט, בהסתרה, כמו פעם, היא המתעללת, היא הפושעת. אותה בהמה שרוצה שלא אקשיב לאחותי המדברת, היא המנוולת כאן. וכל מי שנותן יד להשתקות האלה, הוא הפושע, הוא המתעלל!!!!

 

   

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: