קונדוליזה מריאנו רייס – גיבורת התרבות החדשה שלי

ביני לביני אני מכנה אותה קונדילומה רייס – שזה סוג של יבלת על האברים המוצנעים שלנו. היא כל כך חנוטה ומעונבת ומנופחת מחשיבות עצמית, כל כך לא טבעית, מכונסת בעצמה  ונטולת חום אנושי, שהתחלתי לראות בה רובוט מבעית אך יעיל שנשלח מאמריקה לעשות שלום במזרח התיכון.

    ופתאום פרץ למסך בטירוף הרגיל שלו מסייה מריאנו מחמלי, עם הדמות המופלאה של קונדי הנהדרת, הגדולה מהחיים: אישה מלאת חיים, חיוניות וכוח, שתבעט בביצים של ליברמן עד שיטוסו לסיביר ויקפאו שם למוות, שזה מה שמגיע להן לדעת אחוזים מסוימים מאזרחי המדינה.

   שלומית ליר נורא התעצבנה מהסטריאוטיפ "הכושי", עמיחי שלו בכלל שוקל להחזיר את הטלוויזיה שלו למוסך או לשחרר אותה לרשות חסרי הבית, ואילו אני פצחתי את יום שישי בערב בהילולת שמחה, כי סוף סוף החזירו ל"ארץ נהדרת" אישה עם ואבוס קוחונס. ואיזה ואבוס! ואיזו אישה! מאז לובה של פרידמן ומרגול של מריאנו לא באה לפי אישה מקסימה כזו, שאם מריאנו מתקשר אליי, אני מציעה לו נישואים על המקום.

   לכל אניני הטעם, זיכרו, אישה חזקה של ממש – ומצידי שתרקוד ראפ ותשחק בצמד מגנומים, היא מצרך נדיר בעולם הפוליטיקה והתקשורת שלנו. לא אתן כאן את הדוגמאות הספורות שמקננות בפוליטיקה הישראלית והעולמית, שכן הן גובלות בקריקטורה בעצמן. אסתפק ואומר שבשורות הנשים אשר נמצאות בעין הציבורית, קונדוליזה רייס של "ארץ נהדרת" החזירה לי את האמון בנשים.

   מה הצרה? שעושה אותה גבר בדראג. גבר מוכשר מאוד, עד כדי גאונות קומית, אבל גבר. כמה חבל שקונדי האמיתית לא יכולה ללמוד ממנו, ולאמץ לעצמה מעט מהוויטאליות, הווירטואוזיות, המיניות והכוח של קונדי הקומית.

   אני רוצה נשים שבולעות את החיים והגברים – לא כאלה שמנפנפות בלונד מחומצן וריסים מלאכותיות, או לחילופין, נרקבות לצד בעלי השפמים שהביאו אותן לפוליטיקה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עופר  ביום ינואר 22, 2007 בשעה 9:50 am

  אבל לא כי היא,למשל, נחושה, שאפתנית ומשכילה. אלו תכונות של חנוניות, ומן הסתם לבנות. היא לא חזקה כי היא הצליחה, בעולם שכמעט כולו גברי, להגיע לאחת מעמדות הכוח הנחשבות ביותר.
  לא. לדעתך, היא חזקה כי היא ביצ' כושית מה-"hood", . היא ש,דךלכג
  כי היא אומרת "פאק" ו"שיט" ומעכסת ומשרבבת את השפתיים במבטא המגניב הזה של הכושיות שכולנו מכירים מהטלוויזיה.
  אם כך את תופסת נשיות, עוצמה ואת הייצוג שלהן ( או הומור באופן כללי), "ארץ נהדרת" היא באמת התכנית בשבילך.

 • ניר  ביום ינואר 22, 2007 בשעה 9:56 am

  כידידה הוותיק של קונדוליזה רייס, אני רוצה להעיר כאן כמה דברים.

  1. קונדוליזה (Condoleezza) ולא קונדוליסה. זה לא נגזרת של השם ליסה אלא שם אחר. אם כבר, ה-zz מקרב את הצליל לקונדוליצה (על משקל פיצה) – אבל זאת קונדוליזה.

  2. קונדוליזה רייס היא אישה. אישה אינה צריכה סממנים גבריים כדי להיות מוערכת. ממה שאת עומרת יוצא שאת מעריכה אישה רק אם היא מחקה גבר או מאמצת התנהגות גברית. קונדוליזה רייס אינה כזאת, וטוב שכך.

  3. חבל שהלבנטיניות המקומית פורצת גם אל עולם המחשבה שלנו. את מצפה, למעשה, שדמויות פוליטיות אנושיות יחקו דמויות קומיות מוקצנות ומסבירה שרק כך תעריכי אותן. עוד מעט תרצי שאולמרט ישתמש במקל גישוש או שעמיר פרץ ידבר בישיבות משרד הביטחון על מגאפון. זה מגוחך, אם לא מטופש.

  פוסט מיותר וחסר כל חוכמה.

 • אפרת  ביום ינואר 22, 2007 בשעה 10:08 am

  האישה הזו עברה על פני כל כך הרבה משוכות בחייה – בגלל הצבע, המין, היותה רווקה. אבל ההשגים שלה (האישה החזקה בעולם, ועוד שחורה!) לא מעניינים אותך – את רוצה אותה בתור קונדי פרום דה בלוק. אני רוצה אותה בתור נשיאת ארה"ב. כמו שהיא.

 • הצועד בנעליו  ביום ינואר 22, 2007 בשעה 10:08 am

  ולזה שמעלי – גם בלי המגפון מזה ומקל הנחייה מזה, המקוריים נראים מגוחכים לא פחות ממחקיהם, שלפחות מצחיקים.

 • עמיחי  ביום ינואר 22, 2007 בשעה 10:42 am

  מה, השתגעת? ולוותר על ערוץ לולי?
  ועל משחקים של ליברפול….
  ולעניין עצמו, מריאנו באמת מוכשר בטירוף, דווקא הדמות של קונדוליסה מזכירה לי יותר את ארתה פרנקלין

 • שולמית  ביום ינואר 22, 2007 בשעה 12:31 pm

  מדוע את מצפה ממנה שתקרין חום. מדוע נטפלים לנשים בעניין זה. היא מתנהגת כראוי לתפקידה. עניינית, מאופקת, מתנסחת בבהירות, ייצוגית. היא לא מנחת תוכניות טלוויזיה או נערת גלגל מזלות.גם אני סולדת מן הדמות שהלבישו עליה ב" ארץ נהדרת" . אם במקרה של מרגול הדבר התבסס על אישיותה והעצים ביטויים מסוימים באופיה , הרי שבמקרה שלפנינו אין כל קשר לדמותה המעודנת , אמנם היא אישה חזקה , בעלת השפעה עולמית וכוח רב אך אין בה דבר מן הדמות הגסה שעושה מריאנו לא בדרך מוצלחת.( בכלל, נדמה לי ש"ארץ נהדר" מבזבזת את הכשרונות הנהדרים שנקבצו בה. רמת הטקסטים ירודה. המצבים , הדמויות והבימוי ירודים בעונה זו).אשר ההעדפה של נשים פרחות לעומת נשים בלונדיניות
  המרפרפות בריסיה אומר רק שאפשר לעשות את שני הדברים בו זמנית ובאמת מה החלוקה הסטיראוטיפית הזאת עושה בתפיסה פמיניסטית(כבר לא שורפים חזיות). לכל אחד ואחד הזכות להיות מה שבחר
  כל טוב
  שולמית

 • חוה  ביום ינואר 22, 2007 בשעה 12:54 pm

  להדגמה:
  נודניקית, נודניקית, נודניקית, נודניקית…

 • השפן הקטן  ביום ינואר 22, 2007 בשעה 6:54 pm

  כל הכבוד, יעל!

  ולכל היתר, כמה שאתם מנופחים ותקועים עם מוט בתחת כמו קונדי! תרגיעו! תשתחררו! תלמדו לצחוק על עצמכם ועל העולם! בחיי, איזה כבדים! למה שלא תלכו לסדנת צחוק?

 • יעל ישראל  ביום ינואר 22, 2007 בשעה 6:58 pm

  את זוכרת את הדמות ההיא שהיה עושה משה איש כסית ב"לול", של הספורטאית הרוסיה שאומרת "אני אישה!" ? אז זאת תשובתי לך, דארלינג.
  וגם, "תמיד אישה, תמיד אישה", של פנינוש, השיר מפסטיבל הזמר 1985 או משהו.
  איי רסט מיי קייס.

 • נועם  ביום ינואר 22, 2007 בשעה 7:24 pm

  תעזבי אותך מהטוקבקיסטים החנוטים שבלבלו כאן את המוח, יעלי.

  ונאה דורשת נאה מקיימת: תתחילי לאכול את החיים והגברים. אחלה משפט, אגב.

 • אברהם  ביום ינואר 22, 2007 בשעה 7:36 pm

  פוסט רדוד. לא צחקתי בכלל.ולמה את מעליבה פוליטיקאית ברמה?

 • יונתן  ביום ינואר 22, 2007 בשעה 10:28 pm

  וגרמו לך לחשוב שאולי בכל זאת כתבת משהו חכם. אז תקראי שוב את התגובות של עופר, ניר ואפרת ותביני כמה שטוח ומגמד החיקוי הזה.
  ועוד משהו: אני מעיד על עצמי כאדם בעל חוש הומור מפותח, חולה על הומור שחור, הומור "דבילי", סאטירה כבדה ועוד, אבל אפילו אני לא הבנתי מה הקשר בין קונדוליזה רייס לבין הפרחה התלושה שהופיעה בפאנל של ארץ נהדרת. נראה שהם פשוט לא ידעו מאיפה לתקוף אותה והלכו על האופציה הכי קלה. כושית? יאללה מהבלוק, עם האדיטיוד והידיים.
  אבל זה לא נראה קשור יותר משהיו לוקחים את אולמרט, שמים לו משקפיים עגולים ונותנים לו לדבר כמו חנון, רק בגלל שהוא אשכנזי.
  אני מת על ארץ נהדרת, אבל עם קונדוליזה הם פספסו בענק. זה לא מצחיק, לא גורם לך לחשוב, לא כלום.

 • נועם  ביום ינואר 23, 2007 בשעה 12:15 am

  אינני חבר של יעל, ומעולם לא פגשתי אותה. אני אוהב לקרוא אותה. היא מצחיקה אותי. מותר לי, לא? יש הרבה טעמים וגוונים בעולם. יש מקום לכולם. תשתחרר קצת. ההתלהמות שלך לא במקום.

 • שירלי  ביום ינואר 23, 2007 בשעה 12:34 am

  גם את הטון ההומוריסטי של הפוסט, וגם את הקלילות של "ארץ נהדרת", המסוגלים לאפיין דמות שבעצם כל כך קשה לתאר אותה, מפני שהיא חסרת אפיונים, ואכן, רובוטית כזו.

  זה הומור ירוד בעיניכם? אז מהו הומור גבוה ומתוחכם ואינטקטואלי בעיניכם? סדנת צחוק עם קונדוליזה? אתם מאבדים פרופורציות, לא?

  "ארץ נהדרת" אינה רק תוכנית ההומור והסאטירה שעדיין שווה משהו בארץ, היא מצליחה על פי רוב לעשות חוכא ואיטלולא מהמנהיגות המגוחכת שלנו. אתם רוצים שגם את המעט הזה יקחו מאתנו?

  וגם אני גרופית, מריאנו!

 • בנצי השמן  ביום ינואר 23, 2007 בשעה 1:57 am

  אל תגידו עליו מילים רעות, למה שאני יכסח אתכם.

 • יונתן  ביום ינואר 23, 2007 בשעה 1:25 pm

  אני לא מתלהם, ואין לי בעיה עם זה שיעל מצחיקה אותך. הפוסט הזה מעיד עליה, לא עליך.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: